• 0 216 572 00 42

0 216 572 00 42 RANDEVU ALIN
Fren Testi Ücreti

Fren testi Dyno paketimizin içerisinde mevcuttur. Fakat muayeneye gidecekseniz muayene öncesi paket kapsamına girmeden 50 TL ye yalnızca fren testi yaptırabilirsiniz. Üstteki Numarayı arayarak yada randevu oluşturarak en yakın şubemize gelebilirsiniz.

Fren testi ile performansını etkileyen fren sistemi mekanikleri kontrol edilir. Araçta fren performansı fren sisteminin durumunun görmek açısından büyük önem taşır. Frenlemeyi sistem elemanlarıyla beraber yol şartları ve tekerleklerin zamanında bakım ve değişimlerinin yapılmasının önemlidir.

Dört tekerleğin maksimum fren kuvveti ölçümü, Arka fren kısıtlayıcı kontrolü

Frenleme boyunca denge kontrolü,Pedal kuvveti ölçümü,Fren kuvveti ve dengesinin saptanması

Yuvarlanmadan oluşan sürtünmenin saptanması,Ön ve arka dingillerin sağ ve sol yüzdelerinin hesaplanması,Farklı frenleme şiddetinde ön arka fren yüzdesi hesaplanması,Frenleme şiddetine göre dört tekerleğin performansa katkı ölçümü

ABS öncesi fren kontrolü,Yapılmaktadır. Bu ölçümler grafiksel olarak sunulmaktadır.

Fren; bir makinenin, otomobil, otobüs gibi bir taşıtın hızını kesmeye ya da gerektiğinde onu durdurmaya yarayan sistemdir. Araç kullanırken bizleri hayata ve yola bağlayan en önemli aksamdır.

Fren Testi ise alımını yapmak istediğiniz veya satışını gerçekleştireceğiniz aracınızda kontrol edilmesi gereken özelliklerin içerisinde ilk sıralarda yer almaktadır. Bunun en önemli nedeni 2. El araç alımlarında ülkemizin yol şartlarının göz önüne alınarak, araçlarda tahribatın yüksek olabileceği gerçeğidir.

Fren testi ücreti firen testi fiyatları, fren testi ve yanal kayma ön arka fren el freni oto ekspertiz fren testi Fren testi, yanal kayma, dyno, mekanik kontrollr, fren kontrolü, ekspertiz fren testi ücreti

Fren Testi, oto ekspertiz işlemi Eft Oto Ekspertize getirdiğiniz aracınızın öncelikle test alanına alınmasıyla başlar. Test alanında aşağıda resmini göreceğiniz fren testi cihazı bulunmaktadır. Burada profesyonel teknisyenler tarafından aracınız fren test cihazına yerleştirilir ve teknisyenler aracın koltuğuna geçmesi ile frenlemeyi sağlayan fren sistemi elemanları kontrol eder. Bu test ile lastikler, balata ve disklerdeki aşınmalar eksiklikler, el freni ve fren tutuşu, sağa sola sapmalar yanal kayma gibi tüm durumlar test edilir ve raporlanır ve sizlere sunulur.

Fren testi, Fren testi ücreti, Fren testi ekspertiz, oto ekspertiz fren testi, fren test

Ataşehir Oto Ekspertiz | EFT Oto Ekspertiz

Kayışdağı Caddesi NO:61 K.Bakkalköy Acıbadem Üni. Karşısı ATAŞEHİR / İSTANBUL